Beyrut Çalışma Ekibimiz Hazır

Değerli Yetkililer ;

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlama büyük bir yıkıma neden olmuştur. İlk belirlemelere göre 154 insanın ölümüne ve 5000 den fazla insanın yaralanmasına neden olan patlamanın ekonomik boyutunun 15 milyar dolar seviyelerinde olacağı ön görülmektedir.

Patlama sonrasında acil durum ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarına başlanılmıştır. Meydana gelen hasarın büyüklüğü sebebiyle incelemeler uzun bir süre daha devam edecektir. Lübnan’ da hayat, sağlık ve motor branşlarının etkin olduğu sigorta sektörü de özellikle hayat dışı sigorta branşlarında bu büyük yıkımın etkilerini yakından hissedecektir.

Dünyanın içerisinde bulunduğu pandemi dönemi de hasar tespiti ve onarım süreçlerini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle hasar giderme ve yeniden yapılanma planlamalarında yerel olanaklar ön plana çıkarılmak zorundadır.

Ekol Ekspertizin amacı bu süreci sigortacılar için tüm yerel imkanları kullanarak şeffaf, hızlı ve yönetilebilir duruma getirecek optimizasyonu sağlamaktır.

Ekol Ekspertiz Beyrut çalışma gruplarını bu süreçte süratle oluşturmuştur. Kriz ve kaos yönetiminde uzman ekibimiz tüm mal mülk hasarları için her branşta(Yangın, İnşaat, Enerji, Mühendislik, Finansal Kayıplar vb.) Lübnan halkının ve sigorta sektörünün yanında olabilmek üzere hazırlıklarını tamamlamıştır. Hem yerel sigortacılara hem de reasürörlere, çözüm ortakları arasında yer alan IGC Consulting, uzman üniversite profesörleri(inşaat, makine, elektrik, elektronik, malzeme, gıda, finans vb. branşlarda ) ve diğer yerel onarım firmaları gibi imkanları sağlayarak hasar yönetimi, kök neden analizi, hasar sonrası hizmetler ve risk analizi hizmetlerini sunmaya hazırdır.